Echipa Direcţiei Minorităţi

Text Size:

  • Increase
  • Decrease
  • Normal

Current Size: 100%

Current Style: Standard

Accessibility

Szepesi Alexandru - Director/ limba germană maternă 
e-mail:alexandru.szepesi@edu.gov.ro 
tel: 021.405.62.49/ tel. centrală: 021.405.62.00/interior 1127;
mobil: 074.914.20.60;
fax: 021.310.42.15;
camera: 60;
Audiențe:miercuri 10.00-12.00

Nagy Éva, consilier limba maghiară înv. gimnazial şi liceal 
e-mail:eva.nagy@edu.gov.ro 
tel:021.405.62.17, tel. centrală: 021.405.62.00/interior 1363;
fax: 021.405.56.57;
camera: 59

Vartic Mayla Iuliana - inspector de specialitate limba maghiară înv. primar şi preşcolar 
e-mail:julia.mayla@edu.gov.ro 
tel: 074.968.24.01;
tel: 021.405.62.18; centrală: 021.405.62.00/interior 1108;
fax: 021.310.42.15;
camera: 64A

Fodor Alexandru Iosif, consilier limba maghiară înv. gimnazial şi liceal 
e-mail:alexandru.fodor@gov.edu.ro 
tel: 021.405.62.18; centrală: 021.405.62.00/interior 1108;
mobil: 074.638.49.55;
fax: 021.310.42.15;
camera: 64A

Timar Vieroslava Elisabeta, inspector limba slovacă, cehă, bulgară, sârbă
e-mail: vieroslava.timar@edu.gov.ro 
tel:021.405.62.48/ tel. centrală: 021.405.62.00/interior;1126;
fax: 021.310.42.15;
camera: 60

Sarău Gheorghe - consilier limba rromani;(preșcolar, primar, gimnazial, liceal, universitar)&nbsp
e-mail:sarau_2006@yahoo.com; gheorghe.sarau@edu.gov.ro 
tel:021.405.62.38/ tel. centrală: 021.405.62.00/interior;1116;fax: 021.405.56.57;
mobil: 074.436.46.89;
camera: 62

Codrea Elvira - consilier limba ucraineană, polonă&nbsp
e-mail:elvira.codrea@edu.gov.ro 
tel:021.405.62.38/ tel. centrală: 021.405.62.00/interior;1116;fax: 021.405.56.57;
camera: 62

Neculai Livia - expert limba rusă maternă, limba croată maternă&nbsp
e-mail:livia.neculai@edu.gov.ro 
tel:021.405.62.38/ tel. centrală: 021.405.62.00/interior 1116; fax: 021.405.56.57;
class="rtejustify">mobil: 073.501.29.12;
camera: 62

Bormambet Vildan - inspector limba turcă;
e-mail:vildan.bormambet@edu.gov.ro 
tel: 021.405.56.39/ tel. centrală: 021.405.62.00/interior 1327;
fax: 021.310.42.15;
camera: 62;

Mina-Maria Rusu - inspector general,limba și literatura română - nivel secundar inferior și superior (minorități naționale, românii din diaspora, resortisanți), neogreacă, italiană și armeană (nivel secundar inferior şi superior)&nbsp
e-mail: minoritati2017romana@gmail.com;mina.rusu@edu.gov.ro;
tel:004.074.005.81.37;
fax: 021.310.42.15;
camera: 52

Dinu Sanda - consilier mijloace de învățământ&nbsp
e-mail: sanda.dinu@edu.gov.ro 
tel: 021.405.62.81/ tel. centrală: 021.405.62.00/interior 1159;
camera: 7;
Audiențe: Vineri 12.00-14.00

Dugăeșescu Anca Amelia - inspector mijloace de învățământ&nbsp
e-mail:anca.amelia@edu.gov.ro 
tel: 021.405.62.81/ tel. centrală: 021.405.62.00/interior1159;
camera: 7;
Audiențe: Vineri 12.00-14.00