Echipa Direcţiei Minorităţi

Text Size:

  • Increase
  • Decrease
  • Normal

Current Size: 100%

Current Style: Standard

Accessibility

1. Szepesi Alexandru - Director/ limba germană maternă 
e-mail:alexandru.szepesi@edu.gov.ro 
tel: 021.405.62.49/ tel. centrală: 021.405.62.00/interior 1127;
fax: 021.310.42.15;
camera: 60;
Audiențe:miercuri 10.00-12.00

2. Timar Vieroslava Elisabeta, inspector limba slovacă, cehă, bulgară, sârbă
e-mail: vieroslava.timar@edu.gov.ro 
tel:021.405.62.48/ tel. centrală: 021.405.62.00/interior;1126;
fax: 021.310.42.15;
camera: 60

3. Codrea Elvira - consilier limba ucraineană, polonă
e-mail:elvira.codrea@edu.gov.ro 
tel:021.405.62.38/ tel. centrală: 021.405.62.00/interior;1116;
fax: 021.405.56.57;
camera: 62

4. Neculai Livia - expert limba rusă maternă, limba croată maternă
e-mail:livia.neculai@edu.gov.ro 
tel:021.405.62.38/ tel. centrală: 021.405.62.00/interior 1116;
fax: 021.405.56.57;
mobil: 073.501.29.12;
camera: 62

5. Mina-Maria Rusu - inspector general,limba și literatura română - nivel secundar inferior și superior (minorități naționale, românii din diaspora, resortisanți), neogreacă, italiană și armeană (nivel secundar inferior şi superior)
e-mail:mina.rusu@edu.gov.ro;
fax: 021.310.42.15;
camera: 52

6. Nagy Éva, consilier limba maghiară înv. gimnazial şi liceal 
e-mail:eva.nagy@edu.gov.ro 
tel:021.405.62.49, tel. centrală: 021.405.62.00/interior 1125;
fax: 021.405.56.57;
camera: 60

7. Bormambet Vildan - inspector limba turcă;
e-mail:vildan.bormambet@edu.gov.ro 
tel: 021.405.56.39/ tel. centrală: 021.405.62.00/interior 1327;
fax: 021.310.42.15;
camera: 62;

8. Ionel Cordovan -  inspector limba rromani 
e-mail:ionel.cordovan@edu.gov.ro 
tel: 021.405.56.38; interior 1116;
fax: 021.405.46.57;
camera: 62

9. Elena Radu - consilier limba rromani si rromi;
e-mail:radu.elena@edu.gov.ro 
tel: 021.405.56.38/ interior 1116;
fax: 021.405.56.57;
camera: 62;

10. Dinu Sanda - inspector mijloace de învățământ
e-mail:dinu.sandu@edu.gov.ro 
tel: 021.405.62.81/ tel. centrală: 021.405.62.00/interior1159;
camera: 7;
Audiențe: Vineri 12.00-14.00

11. Dugăeșescu Anca Amelia - inspector mijloace de învățământ
e-mail:anca.amelia@edu.gov.ro 
tel: 021.405.62.81/ tel. centrală: 021.405.62.00/interior1159;
camera: 7;
Audiențe: Vineri 12.00-14.00